Szkoła Podstawowa im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach

42-270, Kłomnice

ul. Szkolna 1

tel. 34 328 10 38

zs_klomnice@o2.pl

Adres

42-270, Kłomnice


ul. Szkolna 1


tel. 34 328 10 38


zs_klomnice@o2.pl


„Wszystkie dzieci nasze są…”

 Dzień Dziecka to ulubione święto wszystkich najmłodszych. Dzieci z niecierpliwością czekają na prezenty od rodziców, a w szkole – na różne atrakcje. O te ostatnie zadbała Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kłomnicach.

 Uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto 3 czerwca. Od rana Rada Rodziców witała dzieci słodkim poczęstunkiem, a p. dyrektor Agnieszka Rataj na apelu złożyła wszystkim uczniom życzenia. Najmłodsi z oddziałów 0 „a” i 0 „b” poszli do przedszkola w Kłomnicach, aby bawić się razem z młodszymi koleżankami i kolegami. Piękna pogoda sprzyjała wspólnym zabawom na świeżym powietrzu, a dodatkowymi atrakcjami były bańki mydlane, malowanie twarzy, poczęstunek i występy przedszkolaków. Klasy I – III świętowały Dzień Dziecka w szkole. Na hali sportowej odbyły się zawody sportowe, na łączniku dziewczynki ćwiczyły aerobik w takt muzyki, a wokół szkoły  na kostce brukowej powstawały plastyczne arcydzieła malowane kredą.

Starsze klasy odbyły lekcje w formie wyjazdowej. Klasy Va i Vb wyjechały w tym dniu   na zaplanowaną wcześniej wycieczkę do Sandomierza, a klasy IVa, Vc i VI udały się   do Nadleśnictwa Gidle. Uczniowie spacerowali po lesie ścieżką dydaktyczną, obejrzeli film przyrodniczy o wilkach i bobrach, a na zakończenie gawędzili miło  przy ognisku, piekąc kiełbaski. Z kolei klasy IVb i VII spędziły ten dzień na Politechnice Częstochowskiej, gdzie wzięły udział w warsztatach. Zajęcia laboratoryjne, w których uczniowie uczestniczyli, są częścią projektu: "Ekodetektywi na jurajskim szlaku" dofinansowanym z funduszy europejskich- „Wiedza, Edukacja, Rozwój” oraz Europejskich Funduszy Społecznych. W ramach tego projektu uczniowie poznają zagadnienia związane  z ochroną środowiska oraz usuwaniem zanieczyszczeń z ziemi, gleby i powietrza. Celem zajęć jest rozbudzanie zainteresowania uczniów biologią, chemią i ochroną środowiska.

  Najstarsi uczniowie z klas VIII i IIIab gimnazjum odwiedzili nowy Komisariat Policji  w Kłomnicach. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Uczniowie obejrzeli filmy na temat cyberprzemocy oraz zachowania w sytuacji ataku terrorystycznego.

Wszyscy uczniowie miło i ciekawie spędzili czas. Teraz myślą już tylko o zbliżających wielkimi krokami wakacjach. Każdy chyba zgodzi się ze słowami poety Ludwika Jerzego Kerna, który w wierszu „Wynalazek na piątkę z plusem” napisał:

„Powiedział mi kiedyś mój tata  
I miał, jak się zdaje, rację,
Że największym wynalazcą
Wszechświata był ten,
Co wynalazł wakacje”.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Przedszkola w Kłomnicach, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gidle, Rektorowi Politechniki Częstochowskiej i Komendantowi Policji w Kłomnicach    za wspaniałą współpracę i umożliwienie uczniom spędzenia czasu w atrakcyjny sposób.