Wycieczka do Zaczarowanego Lasu

07.06.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  odwiedziły "Zaczarowany Las" w małej jurajskiej wiosce Piasek koło Częstochowy. Wycie wilka w prawdziwym lesie, Czerwony Kapturek spacerujący leśnym duktem do swojej Babci, spotkanie z Babą Jagą w jej domku to wrażenia dla dzieci jak najbardziej autentyczne. Las, „Zaczarowani aktorzy" z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Do Zaczarowanego Lasu uczniowie udali się, wygodnymi i bezpiecznymi "tramwajami konnymi", znanymi na szlaku Jurajskiej Karawany Konnej. Po drodze odwiedzili Dom Baby Jagi, rozmawiali z Jasiem i Małgosią, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie można zobaczyć niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka, a także dostać  zaczarowane ciasteczko od Czerwonego Kapturka, co stworzyło niezapomniany klimat. Pełna wrażeń  przygoda,  zakończona była  ogniskiem z kiełbaskami na leśnej polance oraz dyskoteką w "Chacie za Wsią".