Konkurs plastyczny pt. "Mój pupil"

Na początku października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy święto wszystkich zwierząt. Wtedy właśnie ogłosiliśmy konkurs plastyczny pt. "Mój pupil" oraz postanowiliśmy zorganizować zbiórkę dla zwierząt ze Schroniska As w Jamrozowiźnie. Do połowy listopada gromadziliśmy karmę dla psów i kotów oraz koce. Wojtek Wysocki z klasy 1a zasłużył na szczególne uznanie, gdyż przyniósł aż 6kg karmy, puszki z jedzeniem dla psów i kotów oraz koce. We wtorek, 3. grudnia w świetlicy gościliśmy pracownice schroniska - panie: Małgorzatę Langier i Anetę Borecką, które zrobiły dzieciom ogromną niespodziankę przyprowadzając ze sobą dwa cudowne psy - Heliosa i szczeniaczka Zulę. Zwierzaki były pogodne, spokojne, chętnie bawiły się z dziećmi. W trakcie spotkania panie podały dzieciom wiele przydatnych informacji odnośnie właściwej opieki nad zwierzętami, cierpliwie wysłuchały opowieści uczniów na temat ich pupili oraz tego jak się nimi zajmują, odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące pracy schroniska. Przy tej okazji przekazaliśmy Paniom ze schroniska nasze zebrane dary oraz poznaliśmy zwycięzców konkursu "Mój pupil". I miejsce zdobyła Olga Adamowska z klasy IV, wyróżnienie otrzymała Wiktoria Koza z klasy Ib. Gratulujemy!