Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Mama w książkach dla dzieci

Z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom życzymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha i chwil pełnych radości oraz dedykujemy muzyczny upominek https://www.youtube.com/watch?v=kqSrISu0KEk

MAMA. Najpiękniejsze słowo w każdym języku świata. Przedstawiam kilka propozycji książek, gdzie główną bohaterką jest mama.

“Mama” H. Delforge, Q. Greban

Momentami zabawna i lekka, częściej wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń, mądra, ciepła i pełna emocji. Niesamowite ilustracje odpowiadają wyznaniom mam z różnych czasów, środowisk i kultur. Każda mama jest inna, ma inny bagaż doświadczeń i przekonań, ale łączy je jedno – pragnienie zapewnienia swoim dzieciom bezpieczeństwa, czułości i bliskości. W słowie “mama” zawiera się tak wiele, a książka pokazuje zarówno tą różnorodność, jak i to, co scala mamy na wszystkich kontynentach.

“Super M” D. Ryski

Dzieci uwielbiają superbohaterów. A co jakby im pokazać i udowodnić, że mają jednego we własnym domu? A właściwie Superbohaterkę, Super M – super mamę!  Tak, Super M to mama!

"Nasza mama czarodziejka" Joanna Papuzińska

"Nasza mama czarodziejka" jest pełnym magii zbiorem opowiadań, w których główną rolę odgrywa nie nikt inny, jak mama czarodziejka. Każde z opowiadań niesie ze sobą wciągającą młodych czytelników treść, a każde z nich zakończone jest morałem. Finał niektórych historii niesie dla nas przydatne rady. https://polona.pl/item/nasza-mama-czarodziejka,MTE4MDk0Mg/1/#info:metadata

“Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie” R. D. Reguera

Nowość wydawnictwa Debit to zabawny katalog przeróżnych typów matek, oczywiście z duuużym przymrużeniem oka do przeglądania, kartkowania, czytania i na poprawę humoru. Czego tu nie ma! Oprócz takich perełek jak Mama Może się Przyda, Mama Kwoka, Mama Cztery Posiłki Dziennie, Mama Pogromczyni Smutków, czy Mama Minimum Trojaczki, pobuszujemy w torebkach i lodówkach każdej z nich, sprawdzimy w jakiej dyscyplinie olimpijskiej należy nam się złoty medal, będziemy podziwiać najlepsze mamine wynalazki.

“Uśmiech dla żabki” P. Wechterowicz, E. Dziubak

Ciekawa, niezwykle oryginalna opowieść o mamie żabce, która poprzez przyjaznych mieszkańców lasu przesyła czuły, matczyny uśmiech swojej zasmuconej córeczce. "Uśmiech dla Żabki" to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech... od ucha do ucha!

“Jak mama została Indianką” U. Stark, M. Lepp

Zabawna, lekka, ale i wzruszająca, mądra książka o marzeniach, wolności, beztrosce i o tym, że mama jest nie tylko od smażenia kotletów. Mama może być też wspaniałym kompanem, przyjacielem, towarzyszem zwariowanych wypraw, po prostu “klawą babką”!