Wycieczka klas III do Krakowa

14 czerwca odbyła się wycieczka klas trzecich do Krakowa. Dzieci zwiedziły miasto szlakiem legend krakowskich – zobaczyły plac Jana Matejki, usłyszały legendę o św. Florianie i zobaczyły pierwszą parafię w Krakowie, w której posługę kapłańską pełnił Karol Wojtyła. Następnie zobaczyły Barbakan wraz z Bramą Floriańską i usłyszały legendę o Marcinie Oracewiczu oraz zobaczyły średniowieczne fortyfikacje miasta. Kolejno, ulicą Floriańską, przeszły do Rynku Głównego, na którym zobaczyły Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Wieżę Ratuszową, wysłuchały hejnału mariackiego w południe, usłyszały legendę o hejnale, opowieść o żółtej ciżemce, legendę o krakowskich gołębiach i braciach budowniczych wież Kościoła Mariackiego. W dalszej części spaceru odwiedziły siedzibę Uniwersytetu Jagiellońskiego, zobaczyły Okno Papieskie, a wędrówkę zakończyły na Wzgórzu Wawelskim, zwiedzając Katedrę Wawelską wraz z grobami królewskimi oraz Dzwonem Zygmunta, a także zobaczyły Smoka Wawelskiego. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała, pozostawiła dużo wrażeń, którymi na następny dzień dzieliły się w szkole.