Uroczyste pożegnanie Absolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kłomnicach

Nie ma przypadkowych spotkań w naszym życiu... Każdy człowiek jest albo lekcją, albo sprawdzianem, albo wyjątkowym prezentem… Słowa te były myślą przewodnią wtorkowego popołudnia, kiedy to uczniowie trzecich klas gimnazjum i klasy ósmej spotkali się, aby uroczyście zakończyć edukację w szkole w Kłomnicach. Na początku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali wszystkich, którzy przybyli na uroczystość. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Rataj, która w imieniu całej społeczności szkolnej powitała gości: Poseł na Sejm RP Panią Lidię Burzyńską, Wicestarostę Powiatu Częstochowskiego Pana Jana Miarzyńskiego, Radne Powiatowe Panie Bożenę Larę i Elżbietę Łągiewkę, Wicewójta Gminy Kłomnice Pana Adama Śliwakowskiego, Skarbniczkę Gminy Kłomnice Panią Ewę Dąbrowską, byłego Wójta Gminy Kłomnice Pana Adama Zająca, byłą Dyrektor Szkoły Panią Barbarę Kanoniak, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Sylwię Zasępę, wszystkich radnych gminnych, sołtysów, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim Absolwentów. Goście, którzy zechcieli zabrać głos, zwracając się do uczniów kończących szkołę, podkreślali ważność i wyjątkowość etapu, na jakim się znajdują. Pełne wzruszających słów było również przemówienie Pani Dyrektor, która apelowała do młodych ludzi, aby mieli odwagę marzyć      i nigdy nie zapominali o swojej wyjątkowości. W dalszej części spotkania Pani Dyrektor wręczyła uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce nagrody, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Poza tym wszyscy Absolwenci otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowania z rąk Pani Dyrektor i Wychowawczyń otrzymali także rodzice, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły. Kiedy wszystkie nagrody i podziękowania zostały rozdane na środku hali  pojawili się przedstawiciele klasy VII, którzy w swoim programie artystycznym pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, dając im kilka życiowych rad. W dalszej części spotkania zaprezentowali się członkowie sekcji gitarowej, w skład której wchodzą również uczniowie kończący szkołę. I wreszcie nadszedł czas na długo wyczekiwanego poloneza w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum i szkoły podstawowej. Skupieni i niezwykle wzruszeni Absolwenci brawurowo wykonali taniec, który został nagrodzony przez widzów owacjami  na stojąco. W drugiej części swojego wystąpienia młodzież zaprezentowała montaż słowno- muzyczny wypełniony rozważaniami na temat młodości, ale i  upływającego czasu. Podsumowaniem spotkania było odtworzenie prezentacji ukazującej 10 lat istnienia gimnazjum. Wsłuchani w słowa piosenki Maryli Rodowicz   „Ale to już było” mogliśmy przypomnieć sobie wiele wydarzeń i ludzi, którzy byli częścią Gimnazjum w Kłomnicach.