„Świetliki” zdobyły Puchar Antka Cwaniaka!

W piątek, 22 listopada 2019 roku, gromady zuchowe Hufca Częstochowa spotkały się w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Janowie na turnieju o Puchar Antka Cwaniaka.

Na początku morskiej przygody zuchy odczytały list z butelki:

„Witam na wyprawie po skarb. Rozpoczynacie rejs na nieznaną wyspę. Zanim jednak osiągniecie cel wyprawy, musicie stawić czoła różnym przeciwnościom. Jakie zadania czekają na Was podczas rejsu, dowiecie się w trakcie wyprawy. Życzę przyjemnej zabawy.
Antek Cwaniak”

Podczas rejsu zuchy przeżyły wiele przygód: przeskakiwały przez ogromne fale, płynęły łódką po niespokojnym morzu, uczestniczyły w bitwie morskiej, a także karmiły głodnych marynarzy. Dodatkowo próbowały dostać się na statek piracki, przenosiły kule armatnie i pokonały kapitana Haka.

W turnieju oprócz naszej gromady wzięły udział:  4 GZ „Mstowskie Słoneczka”,15 GZ „Radosne Ogniki”, 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”, Szóstka Zuchowa „Pracowite Skrzaty” PGZ „Pogodne Żurawie” oraz  GZ „Przyjaciele Pana Kleksa”.

W szesnastym Turnieju o Puchar Antka Cwaniaka  to właśnie nasza, 7 GZ „Roztańczone Świetliki” zwyciężyła! Serdecznie dziękujemy druhnie hm. Dorocie Gal, drużynowej  36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”, za organizację oraz czuwanie nad przebiegiem turnieju.

Pełen emocji wyjazd przyniósł nam niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy wszystkim gromadom za wspaniałą wspólną  zabawę!

Dzięki zwycięstwu 7GZ „Roztańczone Świetliki”, kolejny Turniej o Puchar Antka Cwaniaka po raz  pierwszy w historii  odbędzie się w Kłomnicach! To będzie zaszczyt  gościć w  SP w Kłomnicach wszystkie gromady z Hufca ZHP Częstochowa.

Drużynowa 7GZ „ Roztańczone Świetliki”

pwd. Katarzyna Cieśla