Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze naszych uczniów.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje współpracę z Katedrą Inżynierii Środowiska Politechniki Częstochowskiej. W projekcie , który rozpoczął się w maju ubiegłego roku biorą udział uczniowie klas VB oraz VIII. W ramach zajęć  przygotowanych przez pracowników Politechniki uczniowie przeprowadzają badania podczas zajęć laboratoryjnych.

W dniu 30 stycznia uczniowie klasy VB pod opieką pani Agnieszki Kloczkowskiej i pani Beaty Wyrwał wyjechali „w teren”, aby pobrać próbki do analizy. W Częstochowie dołączyli do nas uczniowie ze szkoły nr 58, a następnie udaliśmy się w okolice zamku w Olsztynie , gdzie pobraliśmy próbki wody z rzeki oraz próbki gleby. Ponadto uczniowie określali , przy pomocy kompasów, położenie charakterystycznych punktów w terenie.  Zebrane przez uczniów próbki zostały następnie poddane przez nich badaniom i analizie podczas zajęć w laboratorium  Katedry Ochrony Środowiska  w dniu 4 lutego. To były dwa dni intensywnych „działań przyrodniczych”, które być może obudzą w naszych uczniach  chęć rozwijania zainteresowania przyrodą i jej ochroną.