OBIETNICA ZUCHA 2020

7 października 2020r. we Mstowie zuchy z 7 GZ „Roztańczone Świetliki” wspólnie z zuchami 5 GZ „Przyjaciele Pana Kleksa” z  Jaskrowa złożyły uroczystą Obietnicę  Zuchową.  To wielkie  dla każdego zucha wydarzenie zostało przygotowane przez Drużynowe wymienionych wyżej Gromad Zuchowych: Drużynową 5 GZ „Przyjaciele Pana Kleksa” z Jaskrowa dh. Grażynę Jaksender oraz pwd. Katarzynę Cieślę- Drużynową 7 GZ „Roztańczone Świetliki” z Kłomnic.

W uroczystości  oprócz wzruszonych rodziców zuchów  wzięli udział zaproszeni goście:  Komendant Hufca Częstochowa –  hm. Wojciech Śliwowski, Komendant Szczepu „Skała” – phm. Tomasz Derda, członkini Komendy Hufca Częstochowa, Namiestniczka  Zuchowa- pwd. Paulina Jasińska, Instruktor ZHP – hm. Bogdan Giza, Dyrektor  SP w Kłomnicach –  Agnieszka Rataj oraz Dyrektor  ZSP w Jaskrowie – Robert Knysak.

Zuchenki: Michalina Mstowska i Zuzanna Będkowska oraz Zuch Mikołaj Najduch i Zuch Sebastian Kurzelewski złożyli Obietnicę Zucha, otrzymali Znaczki Zucha i tym samym stali się Pełnoprawnymi Członkami Związku Harcerstwa Polskiego!

Zuchenki: Maja Kozak, Łucja Zasępa, Ania Borkowska i Lena Figler zdobyły pierwszą gwiazdkę*

Zuch Michał Gągała zdobył drugą gwiazdkę**

Zuch Stanisław Misiewicz, Szymon Kozak, Mateusz Żyła, Sebastian Góra oraz Wiktor Małek zdobyli trzecią gwiazdkę*** i tym samym zakończyli okres zuchowania. Życzymy Im powodzenia na dalszym harcerskim szlaku!!!

Zuchy! Czuj!

pwd. Katarzyna Cieśla

Drużynowa 7 Gromady Zuchowej „Roztańczone Świetliki”