ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W tym roku święto to przypadło na 6 dzień października.
Święto to istnieje w kalendarzu już od 1999 roku w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

To święto jest słabo rozpowszechnione.

Postanowiliśmy ten fakt zmienić i poinformować Was, że jest takie wesołe święto.

Znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

„Śmiech - to szczere królestwo człowieka. Człowiek potrzebuje śmiechu, by zachować zdrowie.”

Dzięki śmianiu się, które towarzyszy nam od urodzenia, stajemy się szczęśliwsi, zapominamy o troskach dnia codziennego, żyjąc chwilą. Chwilą obfitującą w radość. W ten sposób tworzy się lecznicze koło szczęścia. Śmiech i radość są bardzo potrzebne ludziom. Psycholodzy stwierdzają, że osoba pogodna lepiej radzi sobie z trudnościami, lepiej się uczy, lepiej wychowuje, lepiej funkcjonuje w społeczeństwie.

Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała, usprawniając ich funkcjonowanie. Powstaje w centralnym układzie nerwowym. Jest spontaniczną reakcją układu nerwowego, niezależną od naszej woli.

Ponadto podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia.

Śmiech działa relaksująco na nasz organizm i redukuje stres.

Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną człowieka.

Śmiech doskonale wpływa na naszą psychikę oraz potrafi przejąć kontrolę nad całym naszym ciałem:

poprawia nastrój,

dodaje energii,

zwiększa poczucie pewności siebie

pomaga w zwalczaniu stresu,

wzmacnia system immunologiczny,

jest świetnym ćwiczeniem aerobiku,

wpływa odmładzająco,

zwiększa  pewność siebie.

Uśmiech nic nie kosztuje i pasuje do każdej twarzy. ????????????

Uśmiechniesz się na pewno czytając książki, które Wam polecamy. Zajrzyjcie do biblioteki i wypożyczcie jedną znich.