Szkoła Podstawowa im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach

42-270, Kłomnice

ul. Szkolna 1

tel. 34 328 10 38

zs_klomnice@o2.pl

Adres

42-270, Kłomnice


ul. Szkolna 1


tel. 34 328 10 38


zs_klomnice@o2.pl


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Dzień Matki w grupie przedszkolnej Oa

 

30 maja 2019r. grupa przedszkolna Oa przygotowała wraz z wychowawczynią Dzień Matki. Dzieci w tym dniu zaprezentowały  program artystyczny, złożyły życzenia  i wręczyły własnoręcznie wykonaną niespodziankę. Następnie zaprosiły swoje mamy do oglądania wykonanych prac –portretów. Na koniec był wspólny poczęstunek.

 

Czytaj więcej o:

Wycieczka do Sandomierza klasy VI

30 maja uczniowie klasy VI mieli okazję zwiedzać zabytkowy Sandomierz. Wycieczka rozpoczęła się od  rejsu statkiem po Wiśle, skąd oglądaliśmy panoramę Sandomierza. Następnie z przewodnikiem udaliśmy się do Wąwózu Królowej Jadwigi. Jest to Wąwóz lessowy o długości około 500 metrów, o stromych ścianach dochodzących do 11 m. wysokości. Powstał w wyniku erozji skały lessowej, odsłaniającej korzenie rosnących na zboczach drzew.  Jest to najpiękniejszy wąwóz spośród lessowych wąwozów sandomierskich. Kolejnym punktem był Kościół  Świętego Jakuba wybudowany w 1226 roku, przejście przez  Ucho Igielne na Dziedziniec zamkowy. Zwiedziliśmy również podziemia sandomierskie (słynne sandomierskie lochy z XV, XVI w.). Ich  długość wynosi około 450 m. Są one najniżej położoną komorą na głębokości  prawie 12 m. Wejście do podziemi prowadzi z dziedzińca Kamienicy Oleśnickich, a wyjście przy Ratuszu, na Rynku. Trasa powstała poprzez połączenie piwnic budynków przy ulicy Opatowskiej . Zachowane piwnice zabezpieczono przez tzw. wtórne obudowy, a tam, gdzie było to możliwe, zachowano pierwotne wątki obmurowań. Trasa obejmuje 34 komory na różnych poziomach. Odwiedziliśmy także gotycką Katedrę p.w. Narodzenia Marii Panny i bł. Wincentego Kadłubka. - wzniesioną w miejscu pierwotnej romańskiej kolegiaty wybudowanej z  piaskowca, fundowanej przez Kazimierza Sprawiedliwego w 1191 r. Przy niej funkcję prepozyta pełnił kronikarz i późniejszy biskup krakowski Wincenty Kadłubek . Uczony ten jest uznawany za patrona miasta. Wyruszając z Katedry w stronę Rynku podziwialiśmy Collegium Gostomianum, Dom Długosza i Zamek Królewski. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po rynku. Wszyscy w bardzo dobrych humorach, pełni wrażeń z pamiątkami wrócili do domu.

Czytaj więcej o:

Sukces Bartka Bąka

I miejsce Bartka Bąka w IV Powiatowym Konkursie Multimedialno- Literackim o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach.

Czytaj więcej o:

V Powiatowy Konkurs Literacki

30 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Witkowicach odbyło się wręczenie nagród V Powiatowego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży poświęconego życiu i twórczości patrona szkoły- Jana Kochanowskiego.

W konkursie tym uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 4 nagrody.

Uczniowie z klasy IV-VI mieli za zadanie napisać opowiadanie na temat lat młodości Jana Kochanowskiego spędzonych w Krakowie. W tej kategorii I miejsce zdobył Jarosław Kłak z klasy Vc, a wyróżnienie otrzymał Bartosz Bąk z klasy Va. Tematem pracy literackiej dla uczniów z kasy VII-VIII oraz gimnazjum były fragmenty pamiętnika żony Jana Kochanowskiego, Doroty Podlodowskiej, inspirowanego „Trenami”. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Amelia Szafraniec z klasy VIII oraz Wiktoria Piras z klasy III b gim.

Czytaj więcej o:

Dzieci, dzieci bocian leci… Dzisiaj Dzień Bociana Białego

 

    Dzieci z grupy przedszkolnej O a z okazji Dnia Bociana Białego na zajęciach wykonały pracę plastyczną  ,,Bocian na łące.” Uczyły się też piosenki ,, Lecą boćki…”  z blogu  www.dbajobociany.pl

Czytaj więcej o: